Kontakt

Tel. 22 765-83-33

E-mail: anestezjologia@ncm.med.pl

 

p.o. Ordynator

lek. Arkadiusz Szyszkowski – specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii

 

Oddział Intensywnej Terapii znajduje się na II piętrze Nowodworskiego Centrum Medycznego i korzysta z pomieszczeń na terenie oddziału Chirurgii Ogólnej. Oddział dysponuje 4 stanowiskami leczniczymi (w tym izolatka) dedykowanymi opiece nad pacjentami w najcięższym stanie. Umożliwia leczenie chorych w stanie zagrożenia życia oraz chorych w okresie pooperacyjnym:
– po operacjach chirurgicznych,
– z urazami wielonarządowymi,
– z urazami mózgowo-czaszkowymi,
– z niewydolnością wielonarządową,
– z niewydolnością oddechową i krążenia,
– po resuscytacji krążeniowo – oddechowej,
– we wstrząsie septycznym,
– z ciężkimi zaburzeniami metabolicznymi.

Nadrzędnym celem działania oddziału jest zapewnienie pacjentom pełnego bezpieczeństwa oraz likwidowania zagrożeń życia. Prawidłową i szybką diagnostykę pacjentów zapewnia całodobowy dostęp do laboratorium analitycznego, pracowni radiologicznej z tomografem komputerowym oraz pracowni badań endoskopowych z pełnym zakresem badań. Odwiedziny rodzin pacjentów w oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii odbywają się za zgodą lekarza dyżurnego w godzinach: od 11.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 16.00.

Zespół pielęgniarski sprawuje profesjonalną i zgodną z najnowszą wiedzą opiekę nad pacjentem. Kwalifikacje i umiejętności kadry pielęgniarskiej gwarantują wysoki poziom opieki i bezpieczeństwo pacjentów. Wszystkie zatrudnione pielęgniarki posiadają kurs resuscytacji krążeniowo oddechowej, kurs leczenia ran oraz kurs interpretacji zapisu EKG. 

Ankieta oraz przygotowanie do konsultacji anestezjologicznej przed planowanym zabiegiem operacyjnym (kliknij tutaj).

Wypełnioną ankietę prosimy odsyłać na adres e-mail: anestezjologia@ncm.med.pl